Turbūt atkreipėte dėmesį, kad gaminių aprašymuose žymime odos išdirbimo tipą – chrominis ar augalinis? Kas tai ir kuo skiriasi?
Nuo senų laikų odos išdirbimui buvo naudojamos natūralios medžiagos – augalų šaknys, žievė, lapai (ąžuolas, kaštonas, riešutas, mimoza ir kiti augalai). Tik XX a atsirado kitas išdirbimo būdas – chrominis, kuris išstūmė augalinį išdirbimą visame pasaulyje, nes yra paprastesnis, pigesnis ir greitesnis. Ir nors dauguma odos gaminių gaminami iš chrominio išdirbimo odos, augalinė lieka nepakeičiama tam tikrose srityse dėl galimybės ją formuoti.
Chrominio išdirbimo odai gaminti naudojami chromo junginiai. Priklausomai nuo junginio, parenkamas vienas iš dviejų gamybos būdų.
Kokie būtų chrominio išdirbimo odos pliusai?
- Greita ir pigi gamyba;
- Oda atspari trinčiai, tvirta;
- Su laiku nekeičia savo spalvos;
- Pralaidi orui.
Tačiau tokia oda turi ir savų minusų:
- Nepakankamai lanksti;
- Turi “cheminį” kvapą;
- Jei gamybos procesas nėra tinkamai sureguliuotas, jis gali turėti neigiamos įtakos aplinkai.
Augalinės odos gamybos ypatumų dėka gaunamas pilnai natūralus produktas. Gamyba užima daug laiko – pradžioje odos mirkomos specialiame skystyje, kad sustabdyti irimo procesą, vėliau mirkomos augalų ekstraktuose (pradžioje silpnesniuose, vėliau stipresniuose). Odos džiovinamos, perkeliamos į būgnus, kuriuose gali išbūti iki 9 mėnesių. Vėl praplaunamos, džiovinamos, padengiamos specialiais aliejais. Bendras gamybos terminas gali užtrukti iki metų laiko.
Dažnai augalinė oda gaminama nedažyta ir odininkai gali nudažyti ją patys, išgaudami reikiamą spalvą ir efektus.
Augalinė oda pasižymi geresniu dregmės įsigėrimu ir ilgu jos išlaikymu. Ši savybė labai svarbi brangių rankų darbo batų gamyboje ( ne masinės gamybos). Tokia avalynė patogesnė, gerai sugeria drėgmę, dėl ko nesušlampa kojos. Taip pat tokie batai “kvėpuoja”, tuo pačiu palaikydami tinkamą temperatūros režimą ir mikroklimatą. Dėka augalinės odos išskirtinės savybės – galimybės formuotis bei temptis, ji gali prisitaikyti prie individualių kojos bruožų.
Kita augalinės odos savybė – išlaiko įspaudus, kurie atliekami karštuoju ir šaltuoju būdais. Mūsų logotipas ant visų gaminių spaudžiamas karštuoju spaudimo būdu specialia aparatūra.
Kokie būtų augalinio išdirbimo odos pliusai?
- Ekologiškumas;
- Lanksti ir elastinga;
- Maloniai dėvisi;
- Malonus specifinis odos kvapas;
- Su laiku įgauna unikalų nusidėvėjimą.
Minusus galima išskirti šiuos:
- Jautresnė įbrėžimams;
- Jautresnė aplinkos poveikiui.
Diržų gamybai dažniausiai renkamės augalinio išdirbimo odą, kuri yra pagaminta Italijoje, Toskanos regione. Ši oda turi kokybės sertifikatą, kuris užtikrina, kad jos gamybai buvo naudojamos saugiausios ir kokybiškiausios medžiagos.
Diržų, kurie pagaminti būtent iš tokios odos, aprašymuose rasite nurodytą odos gamybos regioną – Toskaną.
Diržų kolekcija: